TENCEL - co to takiego?

Jest to materiał w 100% pozyskiwany z natury, a dokładnie z celulozy drzewnej. Produkcja zaczyna się od drewna lub innych roślin, wydobywa się z nich miazgę celulozową, a następnie kształtuje polimer na włókna przy użyciu najnowszych technologii. Do jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych toksycznych substancji, zastępuje się je organicznymi.

Proces tworzenia polega na rozpuszczeniu celulozy i następnie wytworzeniu z niej nici. Z tego względu, bardzo często tencel porównywany jest przez to do wiskozy, jednak pomiędzy obiema tkaninami występuje dość znacząca różnica. 

Substancje, które rozpuszczają celulozę to w przypadku wiskozy substancje żrące, w przypadku tencelu wykorzystywany jest nietoksyczny oraz biodegradowalny rozpuszczalnik, czyli bezpieczny zarówno dla nas, ale też dla środowiska. Dodatkowym plusem jego zastosowania jest także fakt, że w niemal 100% może być wykorzystany ponownie przy kolejnych cyklach produkcji materiału, co jest niezwykle ekologiczne.

STAWIAMY NA WYGODĘ 

Materiał wykonany z naturalnych włókien dobrze się układa, jest lejący. Wystarczy spojrzeć na naszą spódnicę Charlotte. Posiada delikatny, jedwabny połysk. Poza tym świetnie się go nosi w kontakcie ze skórą – jest bardzo przyjemny w dotyku.

Tkanina posiada właściwości oddychające. Włókna regulują temperaturę oraz pochłaniają wilgoć. Te cechy sprawiają, że tencel idealnie nadaje się również na upalne dni. 

ZALETY TENCELU:

* bardzo wytrzymały – tencel nie kurczy się i nie rozciąga. Przy właściwej pielęgnacji ubrania z tego materiału posłużą Ci przez wiele lat

* łatwo się prasuje –  jego włókna są podatne na ciepło, więc ubrania łatwo się prasują ( pamiętaj jednak, żeby żelazko ustawić na jak najniższej temperaturze ). Jedyna ważna rzecz, która dotyczy prasowania odzieży z tencelu – zawsze rób to na lewej stronie. Inaczej na ubraniu mogą powstać zabłyszczenia, których trudno się pozbyć.

* jest higieniczny – dzięki temu, że nasza skóra może swobodnie oddychać w ubraniach z tencelu, ryzyko rozwoju jakichkolwiek bakterii jest minimalne.

* idealny dla osób o wrażliwej skórze - wyjątkowa gładkość materiału, który nie podrażnia delikatnej skóry. Ponadto tencel jest wolny od chemikaliów, co także jest zbawienne dla naszego organizmu.

* ma subtelny połysk – gdy obejrzysz odzież z tencelu w świetle słonecznym, dostrzeżesz, że materiał ten delikatnie się błyszczy. To dodaje ubraniom z tencelu odrobiny wysmakowanej elegancji.

TENCEL W MARISOL

Z uwagi na duże zainteresowanie naszą spódnicą Charlotte, postanowiliśmy doszyć kolejną partię w kolorze beżowym!

Kolor nadający się idealnie na wiosnę i lato.

Poniżej pokażemy Wam, że idealnie pasuje do szpilek, botków i trampek.

Marisol.com.pl używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć.