Cenisz sobie ponad wszystko najwyższą jakość tkaniny? Lubisz materiały naturalne? A może szukasz ciekawej alternatywy dla tradycyjnej bawełny? W takim razie świetnie trafiłeś, a muślin jest wprost dla Ciebie!

Materiał przez wielu uznawany jest za najczystszy, najprostszy, a ponadto najdelikatniejszy! W czym tkwi sekret? Muślin bawełniany swoją delikatność zawdzięcza przede wszystkim procesowi przygotowania włókna oraz sposobowi tkania materiału. Przed rozpoczęciem szycia, włókno jest specjalnie czesane, co daje dodatkowy efekt spulchnienia.

Za główną cechę charakterystyczną i wielką zaletę muślinu uznaje się jego właściwości oddychające. Niezwykła lekkość, otwarty splot oraz delikatność w dotyku sprawiają, że jest to tkanina, która zapewnia świetną przepuszczalność powietrza. Dzięki temu skóra oddycha, co w rezultacie zapobiega jej przegrzaniu i poceniu.

Kolejną zaletą muślinu bawełnianego jest jego trwałość. Tkanina ta, choć bardzo lekka i niemal niewyczuwalna na skórze, odznacza się niezwykłą wytrzymałością. Podczas prania nie rozciąga się, a z biegiem czasu staje się jeszcze bardziej miękka.

Muślin bawełniany jest estetycznym, naturalnym i funkcjonalnym materiałem, który posiada bardzo szerokie zastosowanie. Najlepszym wyznacznikiem jakości tej tkaniny jest fakt, iż wykorzystuje się ją również do produkcji artykułów dziecięcych i niemowlęcych.

W naszej ofercie możecie znaleźć spodnie, koszulki, topy, szorty i sukienki !

Zamów i sprawdź a przekonasz się, że lepszego materiału na lato nie znajdziesz ;)

Marisol.com.pl używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć.