TkaninyOgromną wagę przywiązuję do tkanin, z których powstają nasze produkty. Staram się wybierać jak najbardziej naturalne tkaniny czyli bawełnę, len, ale także korzystamy z wiskozy i tencelu. Ubrania uszyte z takich tkanin posłużą Ci na lata i będą doskonałym wyborem dla Twojej garderoby. Powstałe z tego typu tkanin ubrania przepuszczają powietrze, nie wymagają częstego prania oraz prasowania, a także nie zmieniają koloru. Moim częstym wyborem są tkaniny haftowane. Mam słabość do pięknych, delikatnych haftów i żakardów zdobiących tkaninę. W naszej ofercie znajdziesz niejeden projekt ozdobiony ażurową wstawką. Nadaje to romantyczności i oryginalności. Tkaniny kupujemy najczęściej u europejskich producentów.

Przy wyborze tkanin kieruję się głównie dbałością o jak najwyższą jakość, ale również o środowisko. Wybieram tkaniny naturalne posiadające certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Oznacza to, że nasze tkaniny są wolne od substancji szkodliwych mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka oraz na środowisko.

Gdy mój wybór pada na wiskozę, chcę aby była to wiskoza przyjazna środowisku. Dlatego też stawiamy na wiskozę Lenzing EcoVero. Jest to specjalny, certyfikowany typ wiskozy, który powstaje z mniejszym, negatywnym wpływem człowieka na środowisko niż standardowy materiał wiskozowy. Do jego produkcji używa się eko-rozwiązań, co ma wpływ na czystsze środowisko. Wiskoza Lenzing EcoVero produkowana jest z drewnianej pulpy – czyli specjalnego włókna celulozowego, a przy tym materiału, który jest w pełni odnawialny. Drewno wykorzystywane do produkcji tej tkaniny pochodzi z lasów zarządzanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Marisol.com.pl używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć.